JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Modyfikacja szkolnego kalendarium

W związku z nowelizacją z dnia 27 listopada 2020 r. rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w którym między innymi wyznaczono nowy termin ferii zimowych, zmodyfikowano kalendarium na rok szkolny 2020/2021. Zmiany są dostępne tutaj.

Szkoła pamięta

Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła przystąpiła do akcji: Szkoła pamięta. W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa, działania mogły być realizowane jedynie w sposób wirtualny. Dlatego uczniowie kl. 2a wspólnie z nauczycielkami: Katarzyną Kaczmarek i Wiolettą Lis, wzięli udział w lekcji online w Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie. Nasze miasto w tym roku świętuje jubileusz 650-lecia, więc była to ważna okazja, aby dowiedzieć się ciekawych informacji na temat naszego grodu.
Złotów na pewno ma więcej niż 650 lat, przekonywał o tym p. Janusz Justyna, znany wszystkim regionalista i pracownik MZZ. Pan Janusz opowiedział nam legendę o powstaniu miasta Złotowa, związaną z Templariuszami, zapoznał nas z fragmentem testamentu Kazimierza Wielkiego, gdzie po raz pierwszy pojawia się zapis o naszym Wielatowie, powiedział też o trudnych losach naszego miasta w okresie potopu szwedzkiego.
Na pewno była to ciekawa lekcja historii, z pewnością nietypowa. Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poznawać historię naszego miasta, spacerując wspólnie jego uliczkami i podziwiając jego zabytki.

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim projekcie Czytaj PL "Upoluj swoją książkę". W tym roku szkolnym czytanie książek w ramach akcji jest utrudnione, ale możliwe! Z powodu pandemii plakaty z kodami dostępu QR do darmowych e-booków i audiobooków otrzymaliśmy drogą elektroniczną. Wystarczy pobrać kod QR i czytać za darmo. Więcej informacji na stronie: https://akcja.czytajpl.pl

Spotkania z Rodzicami

Zapraszamy P.T. Rodziców/Opiekunów uczniów na wywiadówki klasowe, które odbędą się w trybie zdalnym na platformie MS Teams 17 listopada 2020 r. o godzinie 16:30. Uczniów prosimy o udostępnienie swoich kont Rodzicom w celu spotkania się z Wychowawcą klasy lub z innym Nauczycielem.

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja