JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka  Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia wydarzeń mających miejsce w 1952 r. w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu. Zginęło tam wówczas 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Dzień ten przypomina nam o roli i miejscu języka w życiu każdego człowieka, o tym jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Zatem każdy Polak odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność - uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać. 

Coroczne obchody Dnia Języka Ojczystego są dobrą okazją, by zadbać o swój język. A można to zrobić właściwie w jeden zasadniczy sposób – pracować nad sobą i dużo, dużo czytać, bo literatura utrwala i kształtuje język. Dlatego każdy, kto przyszedł do biblioteki w tym dniu i wypożyczył książkę, musiał zmierzyć się z niełatwym zadaniem z języka polskiego. Za 

prawidłowe rozwiązanie otrzymywał słodki upominek.
Zachęcam do czytania i zapraszam do zabawy z językiem polskim za rok.

Tekst i foto Katarzyna Kaczmarek

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja