JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Złapany w sieci

Dziś nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez komputera i Internetu. W ostatnim roku przekonaliśmy się jak trudno jest funkcjonować bez korzystania z nowych technologii. Życie zawodowe, szkolne, a także większość kontaktów społecznych przeniosły się w znacznym stopniu do sieci. Z jednej strony daje to ogromne możliwości, z drugiej musimy zdawać sobie sprawę z licznych zagrożeń, które się z tym wiążą.
W celu uświadomienia młodym ludziom problemów, z jakimi mogą się zetknąć w Internecie oraz nauczenia ich krytycznego podejścia do treści, jakie znajdują w sieci - Facebook, NASK i UNICEF Polska przygotowały projekt edukacyjny pt. „Przystań w sieci”. Jednym z elementów tego projektu był konkursu na projekt kampanii społeczno-informacyjnej poświęconej bezpieczeństwu w Internecie.
Laureatami tego ogólnopolskiego konkursu zostali uczniowie klasy 2a I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie: Malwina Reczulska, Maksymilian Jagła, Dominik Łepek, Bartosz Sieg, Stanisław Sendłak, Michał Jankowski i Jakub Witkowski. Grupa, pod kierunkiem wychowawcy klasy p. Katarzyny Kaczmarek nakręciła spot pt. Złapany w sieci. Krótki film prezentuję historię ich rówieśnika - Wojciecha Milewskiego, który w obliczu kolejnego niepowodzenia w grze wideo postanawia pobrać nielegalne programy, które będą wygrywać za niego. Jakie będą konsekwencje tego działania dowiemy się pod koniec filmu, który można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=UwBLoAlD90s
Gratulujemy pomysłu i liczymy na to, że przekaz płynący ze spotu spotka się z zainteresowaniem i przyczyni się do zwiększenia świadomości ryzyka zagrożeń w Internecie.
Tekst: Katarzyna Kaczmarek
Fot.: Patryk Pacała

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja