JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Zamek w Kórniku i wykłady na UAM w Poznaniu.

  
Co to znaczy czytać z deski do deski?
Dlaczego Biała Dama straszy na Zamku w Kórniku?
Czy muszę się martwić kto mnie pochowa?
 
Klasa I B zna odpowiedzi na te pytania dzięki wycieczce która odbyła się dnia 17.10.2018 r.
Wraz z wychowawcą Janem Linke, pojechaliśmy na wycieczkę do kórnickiego Zamku. Pierwszym punktem była biblioteka założona przez Tytusa Działyńskiego - wielkiego miłośnika książek. Zgromadził tam wszelakie okazy. Najstarszy z nich pochodzi z IX wieku. Książki od pisanych ręcznie na papirusie po pierwsze drukowane. Następnie odbyło się zwiedzanie całego zamku. Ma on w swoich zbiorach wszelakie antyczne meble, różnorodne odznaczenia wojskowe jak i wiele dzieł sztuki. Pani prowadząca opowiedziała wiele legend związanych z tym miejscem. Ostatnim punktem wycieczki był wykład na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale historycznym. Doktor Jan Miłosz przedstawił nam zasady oraz schemat Samorządu Terytorialnego. Opowiedział też dlaczego warto głosować oraz na czym polegają wybory i kto może w nich uczestniczyć. 
tekst i foto Katarzyna Rusiecka I B
 

Sukces naszych uczennic w tenisie stołowym

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce w powiatowych mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. 
Zespół grał w składzie:  Natalia Rzechtalska, Weronika Klawiter, Anna Frieske. 
Gratulujemy !
tekst i fot.: Wojciech Jarka 

Sukces naszych uczniów w rolkarstwie

W Rumii, miejscowości leżącej na północy Polski, dnia 8 września 2018 roku miały miejsce pierwsze Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego. Udział w nich wzięli amatorzy z całego kraju, w tym trójka z naszego liceum. Udało nam się stanąć tego dnia na podium i to nie na ostatnim...
Marcelina Paluszkiewicz – I miejsce w kat. Silwer - Junior
Barbara Michalec - II miejsce w kat. Recreational – Junior
Juliusz Sosnowski – I miejsce w kat. Recreational – Junior

Barbara Michalec

Podziękowania dla Rodziców.

Szanowni Rodzice, serdecznie dziękujemy za pamięć i życzenia z okazji naszego święta.

dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi

Otrzęsiny 2018

     
Dnia 9 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie odbyły się PRLowskie otrzęsiny. Każda z klas wylosowała warstwę społeczną : 
Klasa 1a górnicy (fot.1)
Klasa 1b sklep PRL (fot.2)
Klasa 1c milicja (fot.3)
Pierwszaki zaprezentowały się najlepiej jak potrafili. Stroje, przygotowane przysmaki oraz taniec z piosenka nawiązującą do kierunku, który wybrali, pokazały jak bardzo zgranymi zespołami są już na starcie. Ale kim byliby oni bez swoich wychowawców, którzy wcielili się w rolę polskich artystów czasów PRLu. (fot.4) Całej uroczystości bacznie przyglądała się rada gminy, w której skład wchodzili członkowie Samorządu Uczniowskiego, na czele z opiekunem prof. Ireneuszem Brewką. (fot.5) Więcej zdjęć w galerii.
Jeszcze raz serdecznie witamy w murach naszej szkoły i życzymy powodzenia!

tekst: Zuzanna Głyżewska kl. III B,
fot:: prof. Wojciech Wegner

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...