JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Konkurs recytatorski w Połczynie Zdroju

W dniach 24-26 listopada brałam udział w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Skamandrytów i Poezji Śpiewanej w Połczynie-Zdroju. W konkursie uczestniczyło ponad 40 uczestników z całej Polski, w rożnym wieku. Była to więc świetna okazja do zdobycia nowego doświadczenia i czerpania przyjemności z magii przekazywania wszelakiego rodzaju poezji. Tematem festiwalu była (według mnie) świetna grupa poetów - mianowicie Skamandryci. Dodatkowo miałam przyjemność obejrzeć cudowny recital Soni Bohosiewicz - „10 sekretów Marylin Monroe” oraz bardzo dobry występ polskiego aktora Piotra Machalicy. Pomysłowymi atrakcjami były dwa koncerty odbywające się w kawiarni urządzonej na wzór tej „Pod Pikadorem”. Atmosfera całego miejscowego domu kultury była świetna, a jego pracownicy - przesympatyczni. Ku mojemu zdziwieniu, z racji bardzo wysokiego poziomu konkursu i mojego jeszcze małego doświadczenia, udało mi się zdobyć 2 miejsce.

tekst i fot.: Karolina Pawlak (na zdjęciu Karolina z Sonią Bohosiewicz)

Mikołajki 2017

Dnia 6 grudnia, a więc w Mikołajki, nasz szkolny Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę oraz nietuzinkową rozrywkę nauczycielom i uczniom całej szkoły oraz goszczącym u nas tego dnia gimnazjalistom. Kolorowy orszak Świętego Mikołaja, w którego skład wchodziła wataha pingwinów, zaprzęg reniferów, elf oraz żywy prezent z radością przemierzali korytarze i odwiedzali kolejne klasy, obdarowując przy tym słodkimi upominkami, w zamian za wspólne zaśpiewanie wybranej kolędy. Myślę, że od tego dnia, świąteczny nastrój zagościł w naszej szkole już na dobre.

tekst: Karolina Pawlak
 fot.: Ireneusz Brewka

Komunikat dyrektora dla klas III

 W dniach 3 – 8 stycznia 2018 roku uczniowie klas trzecich przystąpią do próbnego egzaminu maturalnego zgodnie z następującym harmonogramem:

3 stycznia            8.00     język polski, poziom podstawowy

                           12.00    język polski, poziom rozszerzony

 

4 stycznia            8.00     matematyka, poziom podstawowy

                            12.00    matematyka, poziom rozszerzony         

5 stycznia            8.00     biologia, fizyka, historia

                           12.00    chemia, geografia, wiedza o społeczeństwie

8 stycznia            8.00     język angielski, język niemiecki, poziom podstawowy

                           11.00    język angielski, język niemiecki, poziom rozszerzony.

 

Zbiórka uczniów w dniach egzaminów najpóźniej kwadrans przed egzaminem (tj. 7.45, 11.45, 10.45).

Po próbnych egzaminach uczniowie będą odbywali lekcje zgodnie z opublikowanym planem zajęć.

W czasie próbnych egzaminów maturalnych będzie można się posługiwać tylko materiałami dopuszczonymi Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie gimnazjalnym i egzaminie maturalnym w 2018 roku.

Komunikat dyrektora dla klas I i II

Informuję, że 8 stycznia 2018 roku (poniedziałek) – dzień próbnych egzaminów maturalnych z języków obcych jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Uczniowie, którzy chcą skorzystać tego dnia z zajęć opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych w szkole, proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu do 3 stycznia 2018 r. do godziny 15.00

Szlachetna Paczka 2017

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2017

 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Czytaj więcej ...