JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Spotkanie ze sztuką

  
Uczniowie klas I b i I c wraz ze swoimi wychowawcami, poniedziałkowe popołudnie spędzili przebywając na warsztatach artystycznych, które odbyły się w folwarku Hawaje w Starej Wiśniewce. Fascynującemu spotkaniu ze sztuką, towarzyszyło również ognisko w sympatycznej atmosferze. Klasy miały okazję lepiej się poznać, jak również zawrzeć nowe znajomości. Reszta pozostałego czasu przeznaczona została na klasowe swawole, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Brakowało jedynie zajęć praktycznych, które pozwoliłyby każdemu z nas w jakimś stopniu rozwinąć swoje zdolności artystyczne. Mimo to nikt nie był zawiedziony i dobrze się bawił. Spójrzcie tylko na te zdjęcia!

tekst Julia Winiarczyk kl. I b
fot. Wojciech Jarka wych. kl. I c

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...