JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Otrzęsiny klas I

Dnia 10 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie odbyły się międzygalaktyczne otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość miała na celu wyłonienie najlepszej planety w naszej galaktyce. Klasy oceniali i konkurencje prowadzili wybitni, jedyni w swoim rodzaju greccy bogowie: Zeus, Hera, Artemida, Apollo, Atena, Dionizos, Demeter, Posejdon, Afrodyta, Hades oraz Hermes. Planety wypadły fenomenalnie i pokazały się od jak najlepszej strony. Zaprezentowały swoje transparenty, stroje, potrawy oraz zatańczyli taniec pochwalny dla bogów. Owacjom nie było końca. Bogowie docenili mieszkańców planet za ich oryginalność, entuzjazm i świetne zgranie. Międzygalaktyczną Olimpiadę uważamy za szczególnie udaną. Już nie możemy doczekać się kolejnej. Otrzęsiny w obiektywie Nikoli Kawy w galerii.

Karolina Pawlak

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...