JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Dzień Edukacji Narodowej

Chociaż Dzień Edukacji Narodowej wypada 14 października, ze względu na to iż w tym roku jest to sobota, celebrowaliśmy go już w piątek 13 października. Na czwartej godzinie lekcyjnej po całej szkole grasowało roztańczone, rdzenne plemię, które odwiedzało kolejne klasy robiąc oryginalne widowisko. Na hasło prowadzącego „uga uga" całe plemię wskakiwało do środka sali i wykonywało swój plemienny, niezwykły taniec. Gołym okiem można było zobaczyć wyróżniające się, ważne osobistości takie jak szaman czy wódz plemienia. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła roztańczona małpka, która w rytm muzyki wymachiwała bananami i skakała po klasie. Zadaniem plemienia było dowiedzieć się jak brzmi imię i nazwisko każdego nauczyciela oraz pracownika szkoły od tyłu, ponieważ jest to ich imię plemienne. Gdy nauczyciele oraz pracownicy szkoły odgadli swoje plemienne imiona, całe plemię symbolicznie oddawało im pokłon krzycząc ponownie „uga uga" i wręczało kawałek ciasta, jako symbol swojego oddania i szacunku. Myślę, że tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był wyjątkowo egzotyczny, interesujący i z pewnością będzie zapamiętany.

tekst i fot: Karolina Pawlak

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...