JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Zajęcia z fizyki na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu


W ramach całorocznego projektu „Klasy Akademickie” organizowanego przez Wydział Fizyczny UAM w Poznaniu, przyszli maturzyści z klasy III A wraz z profesorem Wojciechem Wegnerem wybrali się na pierwsze zajęcia do Pracowni Podstaw Eksperymentów Fizycznych, gdzie chociaż na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Trwające 4 godziny lekcyjne zajęcia pod okiem dr Marka Ludwiczaka polegały na samodzielnym wykonaniu doświadczenia z zakresu mechaniki, akustyki oraz fal elektromagnetycznych, takich jak: „Pomiar oporów aerodynamicznych ciał o różnych kształtach”, „Sprawdzanie równania ruchu obrotowego bryły sztywnej”, „Pomiar prędkości fali akustycznej metodą krzywych Lissajous” czy „Pomiar długości mikrofal w wolnej przestrzeni i w falowodzie”. Choć nie każdy eksperyment przebiegł zgodnie z planem, to pobyt zaowocował odświeżeniem oraz zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności. 

tekst: Miriam Szymczak
fot. Wojciech Wegner

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...