JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Klasa III b w UAM w Poznaniu

Klasa IIIb w ramach współpracy z Uniwersytetem im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, 18 października kolejny raz zawitała w stolicy Wielkopolski. Wycieczka klasy akademickiej skumulowała w sobie wizytę na Wydziale Historycznym UAM oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej. Koło południa zameldowaliśmy się w bibliotece, gdzie mogliśmy wysłuchać nowinek dotyczących dzisiejszego funkcjonowania bibliotek. Dowiedzieliśmy się między innymi o wolnych zasobach źródłowych czy repozytorium AMUR. Jako, że jesteśmy "Humanistami" wiedza nam przekazana z pewnością zaowocuje w przyszłości. Zakończeniem wizyty było oprowadzenie nas po zakątkach budynku i odwiedzenie szeregu różnego rodzaju czytelni. W godzinach popołudniowych nastąpił punkt kulminacyjny, czyli wykład na wydziale historycznym. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać byłego powstańca warszawskiego. Prof. Zbiginiew Kruszewski, który przeżył Powstanie Warszawskie opowiedział nam ze szczegółami jego historię. Poznaliśmy wiele rozmaitych szczegółów z tego ważnego wydarzenia dla Polski, ale również i życia prywatnego bohatera. Od tego momentu wiemy już, że Powstanie Warszawskie to nie tylko to, o czym piszą podręczniki, ale również wiele ciekawostek i tajemnic, które zostały przed nami odkryte. Sądzimy, że wyjazd do Poznania ponownie nas nie zawiódł i nasza wiedza została wzbogacona, a każdy ocenił; wyjazd na duży plus.

fot. I LO, tekst. Dawid Kleist

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...