JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Mikołajki 2017

Dnia 6 grudnia, a więc w Mikołajki, nasz szkolny Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę oraz nietuzinkową rozrywkę nauczycielom i uczniom całej szkoły oraz goszczącym u nas tego dnia gimnazjalistom. Kolorowy orszak Świętego Mikołaja, w którego skład wchodziła wataha pingwinów, zaprzęg reniferów, elf oraz żywy prezent z radością przemierzali korytarze i odwiedzali kolejne klasy, obdarowując przy tym słodkimi upominkami, w zamian za wspólne zaśpiewanie wybranej kolędy. Myślę, że od tego dnia, świąteczny nastrój zagościł w naszej szkole już na dobre.

tekst: Karolina Pawlak
 fot.: Ireneusz Brewka

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...