JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Konkurs recytatorski w Połczynie Zdroju

W dniach 24-26 listopada brałam udział w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Skamandrytów i Poezji Śpiewanej w Połczynie-Zdroju. W konkursie uczestniczyło ponad 40 uczestników z całej Polski, w rożnym wieku. Była to więc świetna okazja do zdobycia nowego doświadczenia i czerpania przyjemności z magii przekazywania wszelakiego rodzaju poezji. Tematem festiwalu była (według mnie) świetna grupa poetów - mianowicie Skamandryci. Dodatkowo miałam przyjemność obejrzeć cudowny recital Soni Bohosiewicz - „10 sekretów Marylin Monroe” oraz bardzo dobry występ polskiego aktora Piotra Machalicy. Pomysłowymi atrakcjami były dwa koncerty odbywające się w kawiarni urządzonej na wzór tej „Pod Pikadorem”. Atmosfera całego miejscowego domu kultury była świetna, a jego pracownicy - przesympatyczni. Ku mojemu zdziwieniu, z racji bardzo wysokiego poziomu konkursu i mojego jeszcze małego doświadczenia, udało mi się zdobyć 2 miejsce.

tekst i fot.: Karolina Pawlak (na zdjęciu Karolina z Sonią Bohosiewicz)

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...