JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Finał XVII edycji Szlachetnej Paczki


SZLACHETNA PACZKA to świąteczna pomoc skierowana do osób w trudnej sytuacji materialnej - rodzin, które nie utrzymują się ze swojej biedy, ale starają się wziąć odpowiedzialność za swoje życie, lecz mimo tego potrzebują pomocy.

W tym roku  wolontariusze po raz kolejny zbierali szczegółowe informacje o ich  potrzebach. W  XVII edycji SZLACHETNEJ PACZKI w Rejonie Złotów uczestniczyła grupa 26 wolontariuszy zwanych SuperW. Odwiedziliśmy 46 rodzin, z czego do pomocy zakwalifikowało się 31. W dniach 8-10 grudnia 2017 r. w naszej szkole po raz czwarty miał miejsce „weekend cudów”, czyli czas, kiedy darczyńcy przywozili przygotowane paczki, a wolontariusze przekazywali je rodzinom.  Liczba wszystkich osób przygotowujących w tym roku paczkę wyniosła 2532, a średnia wartość jednej paczki to 2649 zł. Takie są cyfry, ale Szlachetna Paczka to znacznie  więcej niż wyniki i statystyka, to mnóstwo przeżyć i emocji, które towarzyszą w spotkaniach z darczyńcami i z rodzinami.

 A tak o paczce mówią wolontariusze:

„W tym roku po raz kolejny zdecydowałam się, aby zostać SuperW. Dzięki podjętej decyzji przeżyłam niezwykłe chwile, najpierw poznawałam rodziny, a potem zawoziłam im przygotowaną przez darczyńców paczkę. Mogłam uczestniczyć w tym jak rodzina rozpakowuje prezenty i dziwi się, że to wszystko dla nich. Mała Kasia  wzięła do ręki kisiel i woła do mamy: ”Mamo, mamo zobacz -  kisiel, ugotujesz mi?”  Rodziny, które odwiedziłam są niezwykłe, a radość ich z tego, że otrzymali podstawowe środki do życia często była okupiona łzami radości. Za rok też chcę zostać SuperW !”

„Pierwszy raz biorę udział w paczce jako wolontariusz główny i muszę przyznać, że emocje  z tym związane zapamiętam do końca życia. Pracy wolontariusza towarzyszy uśmiech, poczucie spełnienia i satysfakcji. Widząc radość rodzin wszystkie wysiłki są wynagrodzone . 

 tekst: Dorota Gała
Lider Rejonu Złotów
fot.: Ida Balicka

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...