JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Odwiedziny klasy I B w hospicjum

    21.12.2017 r. klasa Ib odwiedziła podopiecznych złotowskiego Hospicjum. Krótka scenka i wspólne kolędowanie  wprawiło nas w tamtejszy nastrój. Nie obeszło się bez wzruszenia, co było sprawą sentymentalnych słów niezastąpionej siostry Piotry. Mieliśmy przyjemność poznać najmłodszego pociechę - Kacperka, dzięki któremu jeszcze bardziej wczuliśmy się w wspaniałą atmosferę. Dodatkowo, nie oczekując nic w zamian, otrzymaliśmy czekolady i figurki w kształcie bałwanka (są naprawdę piękne - Pan Stasiu świetnie się spisał). Niestety, możecie sobie tylko wyobrazić, jak fantastycznie czuliśmy się widząc zaraźliwe uśmiechy u wszystkich chorych. Zachwycający jest fakt, iż są jeszcze ludzie, którzy cieszą się z ''małych rzeczy''... To niecodzienne wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci, jak i w sercach, i mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym ponownie tam zawitamy. 
tekst: Wiktoria Brzezińska 
fot. Nikola Opłatek
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...