JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

„Profilaktyka i samobadanie jako forma zapobiegania rakowi piersi”.

 
We wtorek 23.01.2018r. odbyły się zajęcia nt.profilaktyki raka piersi. Prowadzące zajęcia - p.Katarzyna Piątkowska ze Złotowskiego Klubu Amazonek oraz p.Mariola Wegner - prezes Fundacji na rzecz osobom Niepełnosprawnym "Krajna" omówiły m.in. zasady zdrowego stylu życia, które wpływają na profilaktykę zachorowalności na choroby cywilizacyjne, w tym raka piersi. W części warsztatowej natomiast  uczyły młodzież w jaki sposób prawidłowo wykonywać czynność samobadania piersi w celu wykrywania zmian nowotworowych. Przekazana przez Panie wiedza i umiejętności są nieocenione, za co raz jeszcze dziękujemy!

 tekst i fot. Izabela Kabat - pedagog

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...