JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Inauguracja obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

   
31.01.2018 w Urzędzie Miejskim Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit oraz Starosta Złotowski Ryszard Goławski podpisali i wręczyli akty nominacyjne do Honorowego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 
Uroczystością tą uczczono 73. rocznicę powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy oraz zainaugurowano cykl wydarzeń, które uświetnią złotowskie obchody Roku  Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Honorowym Komitecie Organizacyjnym, któremu przewodniczy dyrektor muzeum Ziemi Złotowskiej - Kamila Krzanik-Dworanowska,  znalazły się reprezentacje szkół, instytucji miejskich i powiatowych, parafii złotowskich, stowarzyszeń oraz osoby prywatne. Naszą szkołę w Komitecie mają zaszczyt reprezentować: dyrektor Katarzyna Cielas, nauczyciel historii i wos-u Jacek Kaczmarek oraz uczennica klasy drugiej Zuzanna Głyżewska.  

red.I LO

il. akt nominacji, który otrzymał każdy reprezentant Honorowego Komitetu 
oraz zaproszenie na wystawę w MZZ "Wisła to Rodło - Rodło to Wisła"

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...