JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Wizyta w Gymnasium Am Kothen w Wuppertalu

  

28.02.2018 r. 10. uczniów z naszej szkoły, pod opieką profesorów Alicji Heimann i Ireneusza Brewki,  pojechało na wymianę do naszej partnerskiej szkoły Gymnasium Am Kothen w Wuppertalu. Tydzień z nowo poznanymi ludźmi błyskawicznie zleciał, ale było warto!
Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądają trwające 65 min. lekcje (niekiedy prowadzone w j.angielskim). Wizyta w ratuszu na ogół wydaję się być nudna, ale nie z windą jaką tam mają! Ogromne ZOO i park trampolin to tylko część naszych rozrywek. Dzięki przygotowanej przez naszych partnerów grze terenowej wzdłuż Schwebebahn (charakterystycznej w Wuppertalu podwieszanej kolei) poznaliśmy lepiej miasto, a koncert szkolny, na który nas zaprosili zwalił mnie z nóg.
Na trzy dni wszyscy pojechaliśmy do ośrodka GESW (Gesamteuropäisches Studienwerk), w którym odbywały się nasze projekty dotyczące globalizacji. Oczywiście dla urozmaicenia odwiedziliśmy też pobliskie miasta, dzięki czemu mogliśmy podziwiać też większą część Niemiec. Poznanie niemieckich tradycji, kultury, oraz sprawdzenie się w kwestii języka to to, z czym każdy z nas musiał się zmierzyć. Myślę, że sposób w jaki przyjęli nas nasi sąsiedzi sprawi, że będziemy chcieli jeszcze nie raz tam wrócić... Za rok będzie kolejna okazja, ja na pewno się zapiszę :).

tekst: Wiktoria Brzezińska, kl. Ib
fot 1: Gymnasium Am Kothen
 fot.2,3,4,5 Alicja Heimann

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja