JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Weekend teatralny w "Marcinku"

  
Teatr MATYSAREK i Karolina Pawlak 18 marca 2018 roku wystąpili na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych MARCINEK 2018 w Poznaniu. Oto recenzje naszych przedstawień:
"Drugi spektakl niedzielny wystawił znany już publiczności festiwalowej Teatr MATYSAREK. "Sztuka „Niebieskie pięty” to wariacja na temat „Wesela” Wyspiańskiego. Młodzież licealna ze Złotowa przedstawiła własną wizję relacji nowoczesność – ludowość. Użyła ciekawej symboliki, z powodzeniem zastosowała wymagające rozwiązania techniczne. Bogata choreografia i akcja sprawiają, że sztukę można określić jednym zdaniem: działo się!"
"Karolina Pawlak odważnie podjęła się przedstawienia monodramu. Spektakl pod tytułem „Don Juan. Ja i ja” opowiada o tytułowym bohaterze, zakochanym w sobie, który pewnego dnia w lustrzanym odbiciu dostrzega kobietę. Autorka spektaklu przekazała własną interpretację motywu Narcyza, która zaintrygowała publiczność i zachęciła do rozważań."
 
Nasza grupa teatralna otrzymała wyróżnienia zarówno od jury profesjonalnego, jak i też od jury studenckiego. Karolina Pawlak otrzymała wyróżnienie aktorskie. To kolejny sukces naszej licealnej zdolnej młodzieży. Gratulujemy!
 
tekst: Andrzej Motak- opiekun teatru Matysarek
fot. Karolina Pawlak ucz. kl. III B

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja