JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

"Z prawem jazdy w dorosłość"- sukces Oli

  
Aleksandra Sobczak  - uczennica klasy II B
- wygrała finał konkursu "Z prawem jazdy w dorosłość" zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Ola jako jedyna uczestniczka finału bezbłędnie rozwiązała test konkursowy i pokonała 18 uczestników reprezentujących pięć powiatów północnej Wielkopolski. Nagrodą, zgodnie z regulaminem konkursu, jest opłacenie przez WORD kursu prawa jazdy kategorii B wraz z egzaminem. Warto dodać, że jest już to 15 edycja tego konkursu. We wcześniejszych latach nasi uczniowie zajmowali miejsca w pierwszej trójce - ale nigdy nie byli zwycięzcami. Oli należą się wielkie gratulacje.

Na kolejną edycję zapraszamy w przyszłym roku.

tekst: Jan Linke

fot. Dominika Łoboda

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...