JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ostatnie wykłady klasy III B

      26 marca dobiegła końca "przygoda" klasy 3B z wykładowcami z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Co prawda, 18 kwietnia nastąpi jeszcze ostatni wyjazd do Poznania, ale w naszej szkole klasa uniwersytecka, nie będzie miała już możliwości zaczerpnięcia wiedzy z tychże wykładów. Tematem ostatniego spotkania była "Propaganda i jej rodzaje". Całość pomógł nam przyswoić dr Sebastian Paczos. Jak to bywało zazwyczaj, kolejny raz uważnie słuchaliśmy tego, co było dla nas przygotowane i aktywnie braliśmy w tym udział. Podobnie jak wszystkie poprzednie spotkania, również i to ostatnie wniosło dużo do naszego życia, gdyż wiele z omawianych zagadnień, już niedługo może nam się przydać na maturze. Jako klasa jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy być częścią takiego projektu i już teraz zazdrościmy naszym następcom. Wierzymy, że podobnie jak i my, znajdą w owych spotkaniach potrzebną wiedzę. Nam natomiast jako klasie 3B pozostało podziękować za przekazaną wiedzę i uatrakcyjnienie naszego życia szkolnego poprzez inną formę nauki. I nie mówimy DO WIDZENIA, lecz DO ZOBACZENIA, gdyż na pewno część osób z naszej klasy będzie miało jeszcze okazję, spotkać się z wykładowcami na wydziałach UAM już w październiku.

fot i tekst. Dawid Kleist

 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja