JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

   
Dnia 28 marca 2018r. w CKZiU w Jastrowiu, odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wśród uczestników byli uczniowie I LO w Złotowie: Maria Brewka, Anna Olczak i Miłosz Wiśniewski, którzy brali udział w grupie 3 - szkół ponadgimnazjalnych. I etap konkursu polegał na napisaniu testu, z którego komisja wyłoni 5 najlepszych którzy zakwalifikują się do etapu II. Warto wspomnieć, że pytania dotyczyły zarówno informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, jak i ścisłych oraz precyzyjnych zagadnień pożarniczych. Dziewczynom się udało! Maria i Ania zasiadły przed komisją i mierzyły się z pytaniami przygotowanymi przez jury. Marysia zajęła 3 miejsce, zamykając przy tym miejsce na podium, Ania zajęła 5 miejsce w powiecie! Gratulujemy!

fot. i tekst Miłosz Wiśniewski

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja