JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Nowy Samorząd Uczniowski

     
    
Dnia 10 kwietnia bieżącego roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie miało miejsce uroczyste przekazanie władzy z rąk ustępującego Samorządu Uczniowskiego (SU), w ręce nowego. Podczas tego wydarzenia padło wiele ciepłych słów zarówno ze strony pani Dyrektor Katarzyny Cielas jak i wieloletniego opiekuna grupy profesora Ireneusza Brewki.

Odchodzącemu SU wręczono pamiątkowe zdjęcia wraz z krótkim podziękowaniem. Uroczyste przekazanie władzy rozpoczęła przemowa byłego przewodniczącego SU Eryka Kulengowskiego. Następnie odbyło się symboliczne przekazanie koron. Całość dopełniła przemowa nowego przewodniczącego Piotra Oldenburga.

W skład nowego Samorządu Uczniowskiego 2018/2019 wchodzą:

Piotr Oldenburg – Przewodniczący SU

Zofia Jarosz – Vice Przewodnicząca SU

Jakub Kufel – Rzecznik Praw Ucznia

Zuzanna Głyżewska – Protokolant

Adrianna Wasińska – Skarbnik

Szymon Skonieczny – Fotograf

Sławoj Kania

Filip Sadowski

Zuzanna Gruba

Zuzanna Gronowska

W I LO w Złotowie odbyły się także zawody taneczne. Fundatorem nagród była pani Barbara Zawadzka właścicielka studio fitness ,,ZaGray’’ oraz uczniowski klub sportowy ,,Everest’’ przy  ILO.  Poziom był tak wysoki, że jury nie mogło zdecydować się, która klasa powinna zająć pierwsze miejsce. Wygrali wszyscy!

 tekst:Zuzanna Głyżewska kl. II B; fot. Aleksandra Sobczak kl. II B

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja