JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

XII Zakrzewski Sejmik Młodzieżowy - relacja uczestniczki z naszej szkoły

 
Dnia 18 maja rozpoczął się XII Zakrzewski Sejmik Młodzieżowy, pod hasłem "Nasza siła leży w nas samych". Uczestnikami sejmiku była młodzież z: Chojnic, Kwidzynia, Dretynia, Starej Wiśniewki, Zakrzewa, Dąbrówki Wielkopolskiej, Ugoszczy, Miasteczka Krajeńskiego, Brus, Brzostowa i Złotowa. Piątkowe spotkanie rozpoczęły zajęcia integracyjne, po których przystąpiliśmy do wielu ciekawych projektów i warsztatów z np.: lepienia z gliny, czy tworzenia ozdób z filcu. Ten ekscytujący dla nas dzień, w którym mieliśmy okazję poznać wiele nowych osób i dużo się nauczyć, zakończył się koncertem poetyckim zespołu Good Staff. W sobotę rano udaliśmy się na mszę święta i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem księdza doktora Bolesława Domańskiego. Kolejnym punktem programu było przejście do Domu Polskiego do Sali Rodła, gdzie odbyła się prezentacja wyników naszej pracy z dnia poprzedniego i rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez senatora Mieczysława Augustyna pod tytułem „V Prawd Polaków”. Wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej oddać sens Prawd w swoich pracach. Nasz zespół w składzie: Adriana Mielke, Maria Brzezińska, Karolina Herudaj i Weronika Zenka przygotował prezentację, która została wysoko oceniona i nagrodzona zaszczytnym pierwszym miejscem. Drugi zespół, który wziął udział w konkursie stanowiły uczennice: Emilia Kołodziejczyk, Klaudia Kołodziejczyk oraz Aleksandra Stańczak. Całe wydarzenie było niezwykle pozytywnie odebrane przez wszystkich uczestników. Zgodnie wyraziliśmy chęć przybycia na kolejne edycje Zakrzewskiego Sejmiku Młodzieżowego.

Weronika Zenka kl. I A
fot. 1,2,4,5 Kinga Szopińska kl. I B, fot.3 Piotr Oldenburg kl. II B

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja