JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Zamek w Kórniku i wykłady na UAM w Poznaniu.

  
Co to znaczy czytać z deski do deski?
Dlaczego Biała Dama straszy na Zamku w Kórniku?
Czy muszę się martwić kto mnie pochowa?
 
Klasa I B zna odpowiedzi na te pytania dzięki wycieczce która odbyła się dnia 17.10.2018 r.
Wraz z wychowawcą Janem Linke, pojechaliśmy na wycieczkę do kórnickiego Zamku. Pierwszym punktem była biblioteka założona przez Tytusa Działyńskiego - wielkiego miłośnika książek. Zgromadził tam wszelakie okazy. Najstarszy z nich pochodzi z IX wieku. Książki od pisanych ręcznie na papirusie po pierwsze drukowane. Następnie odbyło się zwiedzanie całego zamku. Ma on w swoich zbiorach wszelakie antyczne meble, różnorodne odznaczenia wojskowe jak i wiele dzieł sztuki. Pani prowadząca opowiedziała wiele legend związanych z tym miejscem. Ostatnim punktem wycieczki był wykład na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale historycznym. Doktor Jan Miłosz przedstawił nam zasady oraz schemat Samorządu Terytorialnego. Opowiedział też dlaczego warto głosować oraz na czym polegają wybory i kto może w nich uczestniczyć. 
tekst i foto Katarzyna Rusiecka I B
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja