JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

XIX Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego

 W czwartek, 29.11.2018 r. odbyło się w Jastrowiu XIX Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego. W południe uczestnicy każdej z kategorii ochoczo chwycili za długopisy, by napisać dyktowany przez panią Alicję Awłasewicz tekst. Tym razem był on zatytułowany "Karta z  pamiętnika Wandy Wielkopolanki" i dotyczył 27.12.1918 roku, czyli dnia wybuchu powstania wielkopolskiego. Dwie uczennice naszej szkoły- Paulina Toboła z klasy 3b i Klaudia Grabowska z klasy 2d- zdobyły kolejno drugie i trzecie miejsce, osiągając tym samym tytuły wicemistrzyni i drugiej wicemistrzyni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych."
 tekst: Klaudia Grabowska, fot. www.jastrowie.naszemiasto.pl

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja