JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Odwiedziny w hospicjum

  
W czwartek 20.12.2018 r. klasy II b, I b oraz uczeń z klasy I c odwiedzili podopiecznych złotowskiego Hospicjum św. Elżbiety. Mieliśmy przyjemność odegrać krótką scenkę oraz wspólnie zaśpiewać kolędy. Nie trudno wyobrazić sobie, co czuliśmy, widząc radość w oczach,  uśmiech na twarzy chorych i ich wzruszenie. Po występie, otrzymaliśmy czekoladki i figurki w kształcie aniołka (Pan Stasiu - jeden z podopiecznych kolejny raz zaskoczył nas swoimi zdolnościami artystycznymi). Takie spotkania skłaniają do refleksji, motywują do zaangażowania się w działania wolontariatu a i święta przeżywa się inaczej.
Wiktoria Brzezińska kl. II b
fot. Aleksander Kozicz kl. I b

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja