JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny - wyniki

W listopadzie 2018 roku odbyła się IV edycja ogólnopolskiego konkursu mitologicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu była Olimp School z Łodzi. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów. Zakres konkursu obejmował mitologię Greków i Rzymian. Uczniowie musieli się wykazać znajomością mitologii na podstawie wyznaczonych lektur, m.in. Mitologii wg Parandowskiego i Graves`a. W całej Polsce w konkursie wzięło udział 576 uczestników.  Dużym sukcesem jest szóste miejsce w kraju Oliwii Frydryszek z klasy II A. Gratulujemy! Koordynatorkami konkursu w szkole były Katarzyna Kolera-Masternak i Wioletta Lis.
tekst i fot.: Wioletta Lis
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja