JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Wybory do SU 2019

   Dnia 26.02.2019r. w naszej szkole odbyła się prezentacja kandydatów do samorządu uczniowskiego I LO na rok 2019/2020. Społeczności szkolnej zaprezentowało się 15 kandydatów, niektórzy wystąpili w grupie. Każdy zaprezentował krótki film, który został oceniony przez samorząd szkolny. Dodatkowe punkty zostały przyznane: 
1. miejsce 10 pkt.- Weronika Klawiter
2. miejsce 5pkt.- Michał Markowski, Miłosz Wiśniewski 
3. miejsce 3 pkt.- Zuzanna Gruba, Juliusz Sosnowski 
  Demokratyczne wybory do samorządu uczniowskiego, w których wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie odbyły się 1 marca w siedzibie SU. Każdemu wyborcy przysługiwało maksymalnie 6 głosów.
    I tak oto, już 5 marca 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej- Curie w Złotowie miała miejsce ważna uroczystość dla całej społeczności szkolnej - przekazanie władzy z rąk ustępującego Samorządu Uczniowskiego, w ręce nowego. Ceremonię rozpoczął wieloletni opiekun samorządu - prof. Ireneusz Brewka, który podziękował dotychczasowemu samorządowi za owocną pracę i powitał nowych członków. Mogliśmy posłuchać krótkiego podsumowania byłego przewodniczącego samorządu Piotra Oldenburga oraz jego zastępcy Zofii Jarosz. Nowy przewodniczący Miłosz Wiśniewski również powitał społeczność szkolną i zobowiązał się do kontynuacji działań samorządu w naszym Liceum. Pani Dyrektor Katarzyna Cielas, podziękowała za pracę ustępującemu samorządowi i powitała nowy oraz wręczyła słodkie upominki dla uczniów. Wreszcie nastąpił długo wyczekiwany i niezwykle symboliczny moment - przekazanie koron oraz klucza do siedziby samorządu. To miłe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. Zdjęcia z wydarzenia w galerii.
    Poniżej prezentujemy skład nowego samorządu wraz z pełnionymi funkcjami:
Miłosz Wiśniewski kl. IIa -przewodniczący SU 
Mikołaj Pająk kl. IIa- zastępca 
Weronika Klawiter kl. IIa- skarbnik
Wiktoria Brewka kl. Ib- protokolant
Juliusz Sosnowski kl. IIc- Rzecznik Praw Ucznia
Aleksander Kozicz kl. Ib- fotograf
Zuzanna Gruba kl. IIc
Pamela Borkowska kl. Ia 
Michał Kisiel kl. Ia
Michał Markowski kl. IIa                                                                                                                                      
                                                                                          tekst : Wiktoria Brewka IB i Zuzanna Głyżewska IIIB
fot. Wiesława Polanin
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja