JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

W roli nauczyciela

 
Z okazji Dnia Kobiet Panowie z klasy IIb wcielili się w rolę nauczyciela na lekcji przyrody. Doskonale przygotowani, poprowadzili zajęcia dla dziewczyn z klasy, dostarczając mnóstwa pozytywnych emocji klasie. Kuba Brewka, jako reprezentant grupy męskiej, opowiadał o wielkich odkryciach geograficznych, które miały duże znaczenie - doprowadziły do odkrycia wielu lądów oraz przyniosły całkowitą zmianę myślenia Europejczyków o świecie. W okresie średniowiecza uważano bowiem, że świat jest wielką płaską powierzchnią, poza którą znajduje się przepaść. Co jakiś czas robił przerwy i pytał wyrywkowo uczniów np. czym jest astrolabium, czy narysowana na zdjęciu przez Wojciecha Łyk oraz Kubę Brewkę - karawela. Za dobrą odpowiedź można było zdobyć plusy.  Postawieni w roli ekspertów uczniowie, poczuli odpowiedzialność nie tylko za swoje uczenie się, ale również za innych. Dziękujemy za kreatywne zajęcia :).
 
tekst: Wiktoria Brzezińska kl. II b
fot. Wiesława Polanin
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja