JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Pierwszy dzień wiosny w I LO

  
Chyba każdy z nas doświadczył już zmęczenia zimową aurą i tęsknoty za promieniami słońca, dlatego nic dziwnego, że zniecierpliwieni oczekiwaliśmy tego dnia - pierwszego dnia wiosny.  Uczniowie naszego liceum postanowili przywitać go, celebrując Ogólniadę. Jej program był bardzo atrakcyjny. Na początku młodzież zebrała się na sali gimnastycznej. Poszczególne klasy reprezentowały wcześniej wylosowane kraje: Anglię, Szkocję, Katar, Turcję, Japonię, Francję, RPA, Meksyk, Rosję oraz USA. Kolejnym punktem programu była gra w łyżeczki. Zwycięzcą okazał się Tomasz Schulz, tym samym zdobywając największą ilość punktów za to zadanie dla swojej klasy - 3c. Kiedy otrzymaliśmy kartę z kolejnymi misjami, udaliśmy się na Plac Ignacego Paderewskiego, gdzie każda klasa miała za zadanie zatańczyć belgijkę. Drugą misją było studio fitness, w którym uczniowie w określonym czasie spalali, jak najwięcej kalorii. Kolejnym punktem był "Dom i Ogród". Tam przydała nam się znajomość roślin oraz przyrządów do pielęgnacji ogrodu, których odgadywaliśmy nazwy. Na promenadzie wskakiwaliśmy w worki, by przebiec określoną odległość oraz trzyosobowe narty. Ostatnim punktem było napełnienie wodą tuby z dziurkami tak, by znajdująca się piłeczka uniosła się na wysokość tuby. Konkurencje wymagały kreatywności, pracy zespołowej i poczucia humoru. Po zakończeniu zabawy na wszystkich czekały grillowane kiełbaski. Była to doskonała okazja na podsumowanie imprezy. Każdej klasie wręczono dyplom oraz mały upominek. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, drugie 1c i trzecie 2c. Gratulujemy. Aktywnie spędzony czas był miłą odskocznią od szkolnej rutyny. ''Ogólniada'' po raz kolejny umiliła życie licealistom i zintegrowała społeczność szkolną. Więcej zdjęć w naszej galerii.
tekst: Wiktoria Brzezińska kl. IIB
fot. Adrianna Łukaszewicz kl. IA

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja