JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Edukacja w terenie - wycieczka IIa do Trójmiasta

 
28 marca klasa IIA wyjechała na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Wyjazd, oprócz walorów rozrywkowych, był doskonałą formą edukacji. W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku młodzież odbyła żywą lekcję najnowszej historii Polski. Stała wystawa o charakterze interaktywnym prezentuje historię ruchu „Solidarność” od strajków sierpniowych 1980 r. poprzez stan wojenny aż do obrad Okrągłego Stołu. Wieczorem klasa obejrzała musical „Lalka” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni. Doskonały sposób na powtórkę lektury. Był też czas na aktywność fizyczną. Między wizytą w ECS a Teatrem Muzycznym była szalona godzina w Jumpcity w Gdańsku. Lekcja geografii miała charakter poglądowy, gdy pani prof. W. Polanin zwracała uwagę na ciekawe formy ukształtowania terenu podczas podróży. To był dzień pełen wrażeń.
tekst: Wioletta Lis - nauczycielka j. polskiego
fot.: Wiesława Polanin - nauczycielka geografii

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja