JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

WE WŁADZY ŻYWIOŁÓW CZYLI OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH W I LO

Nasze koty przeskoczyły pierwsze płoty. A były one wysokie. 8 października odbył się tradycyjny rytuał przyjęcia do szkolnej rodziny uczniów klas pierwszych czyli otrzęsiny. Jak co roku Samorząd Uczniowski wymyślił formułę imprezy. W tym roku były to żywioły. Kilka tygodni wcześniej przewodniczący klas pierwszych wylosowali żywioł, który cała klasa była zobowiązana przedstawić za pomocą przebrania i piosenki lub muzyki instrumentalnej. Ponadto zadaniem klas było ułożenie wiersza, który łączyłby charakterystykę klasy i przedstawiony żywioł. Były więc woda, ogień, ziemia, powietrze pod różnymi postaciami, np. suszy, eutrofizacji jezior, powodzi, ognia, wiatru czy efektu cieplarnianego. Razem ze swoimi klasami czynny udział wzięli wychowawcy. Dobra zabawa, wyśmienity humor i radość z bycia razem towarzyszyła podczas trwania otrzęsin. Nie zabrakło tradycyjnego obcinania ogonów. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyście ślubowanie.

Zwycięzcą została klasa IF, miejsce drugie klasa IB, miejsce trzecie klasa IC.

Fotograficzna relacja autorstwa Adrianny Łukaszewicz w naszej galerii

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja