JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

RAZEM NA ŚWIĘTA

Odpowiadając na apel MEN nasze liceum wzięło udział w kolejnej edycji akcji „Razem na święta”. Akcja inspiruje społeczność szkolną do pomocy starszym osobom, uczy odpowiedzialności za innych a w szczególności buduje wspólnotę. W ramach akcji młodzież i nauczyciele przedsięwzięli szereg inicjatyw. Wzorem ubiegłych lat grupa młodzieży przygotowuje jasełka dla pacjentów złotowskiego Hospicjum św. Elżbiety. Spotkanie to jest również okazją do przekazania kartek (wykonanych przez uczniów) z życzeniami świątecznymi oraz do wspólnego kolędowania. Mieszkańcy Hospicjum czekają na wizytę młodzieży. Jasełka w ich wykonaniu dostarczają wielu wzruszeń, a przekazane kartki z życzeniami długo stoją na stoliku przy łóżku.

W ramach akcji Szlachetna Paczka przygotowano pomoc dla dotkniętej losem 80-letniej pani Marty. Paczka zawierała żywność trwałą, środki chemiczne do utrzymania czystości, opał, farby na remont pokoju oraz szczególne upominki świąteczne. Wolontariusze dostarczyli paczki, a było ich aż 17 i spędzili miłe chwile z panią Martą, która powtarzała, że zwykłe „dziękuję” to za mało. Jeśli będzie taka potrzeba, to młodzież zaofiarowała pomoc w pracach ogrodowych, gdy nastanie wiosna. Pani Marta podczas rozmowy, powiedziała, aby zawsze pamiętali, że dobro ofiarowane wraca, ponieważ ona, kiedy mogła, pomagała innym, a teraz sama otrzymała tak duże wsparcie.

Z inicjatywy klasy I A, przeprowadzono w listopadzie zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt. Zebrano przede wszystkim karmę, ale też różne akcesoria przydatne dla zwierzaków. Dary te zostały przekazane do schroniska dla zwierząt w Chojnicach.

W czasie przedświątecznym pamiętamy o emerytowanych nauczycielach i pracownikach, których zapraszamy corocznie na szkolne jasełka.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w podjęte działania. Wspólnie uczestniczyliśmy w pięknej lekcji człowieczeństwa.

 Red. I LO

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja