JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Akcja Bezpieczna Zima z WOPR

Dnia 17 listopada 2012 r. w ramach II Festiwalu Relacji z Podróży „KOCIOŁ” zorganizowanego przez Złotowski Korpus Ekspedycyjny w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej, WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddział Miejsko-Powiatowy w Złotowie zaprezentował bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych w porze zimowej oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy przy wychłodzeniu organizmu (hipotermii) oraz odmrożeniach.

Prezentację przeprowadziła młodzież zaangażowana w działalność złotowskiego WOPR, z naszej szkoły byli to: Szymon Sendłak (IIa), Michał Daszkiewicz (Ia) i Jędrzej Żujew (Ia). Wersja elektroniczna prezentacji została opublikowana w materiałach edukacyjnych Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Złotowie, zapraszamy do przeglądania. Kliknij, aby obejrzeć prezentację. Po prezentacji dla chętnych osób z publiczności odbył się konkurs dotyczący udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków mogących mieć miejsce zimą. W konkursie wzięło udział 16 osób. Do drugiego etapu eliminacji zakwalifikowały się 4 osoby. Najlepszy okazał się Maciej Szatkowski (uczeń klasy IIa naszej szkoły), który odebrał główną nagrodę – bojkę SP. Mamy nadzieję, że będzie ona przydatną asekuracją podczas letniego korzystania z kąpieli.

Wszystkim życzymy bezpiecznej zimy!

Karolina Skotarczak-Dobrzyńska

Więcej na stronie: www.wopr-zlotow.pl

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja