JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ogólnopolski Finał Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim Bydgoszcz 23.03.2013 r.

Drużyna w składzie:

  1. Adam Łukaszewski: “BE YOURSELF”;
  2. Daria Olszewska: “THE POWER OF EDUCATION”;
  3. Ida Lach: “THE IDEA OF TRAVELLING” ;
  4. Maja Hałasowska: “ONE SECOND EVERY DAY”;

reprezentowała I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz jednocześnie STOWARZYSZENIE LUDZI MÓWIĄCYCH PO ANGIELSKU (THE ENGLISH – SPEAKING UNION) ODDZIAŁ W ZŁOTOWIE w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim, który miał miejsce 23. 03. 2013 w Bydgoszczy. Konkurs jest w pewnym sensie wyprawą do Hyde Parku, do Kącika Mówców (Speakers’ Corner) z przygotowanym pięciominutowym przemówieniem w języku angielskim. Przemowa musi odnosić się do motta konkursu, które zmienia się co roku. Tegoroczne motto brzmi: “Ideas Are Our Greatest Weapons” ( “Idee to nasza największa broń” ). Po wygłoszeniu przemówienia należy być przygotowanym do odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu.

W konkursie uczestniczyło 21 osób z całej Polski (m.in. Bydgoszczy, Elbląga, Wrocławia, Opola , Gdyni, Gdańska, Chojnic i Złotowa). Mówcy ubiegali się o I miejsce, czyli o prawo reprezentowania Polski w Międzynarodowym Finale Konkursu w Londynie w maju 2013. Nasi uczniowie pięknie się spisali konkurując m.in. z dwujęzycznymi liceami Trójmiasta. Jury przyznało zasłużone I miejsce Joannie Łosińskiej z Chojnic, oraz wyróżniło osiem osób, w tym dwoje naszych uczniów. Maja Hałasowska zdobyła wyróżnienie za “najbardziej oryginalną opowieść”, zaś maturzysta Adam Łukaszewski został wyróżniony za „największe umiejętności aktorskie”

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie języka angielskiego! Przemawianie w języku angielskim jest tradycją i chlubą naszego Liceum. Przypomnijmy, że Kornelia Kosecka, (obecnie studentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim), to zdobywczyni II miejsca w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim w Bydgoszcz w 2010r. Tym samym zakwalifikowała się do etapu zagranicznego i reprezentowała Polskę w Finale Międzynarodowym tegoż konkursu w Londynie w maju 2010 roku. Nauczyciele przygotowujący do konkursu i konsultanci to: Emilia Thomas-Czarnecka, Ireneusz Brewka, Mirosław Ratajczak, Andrzej Motak i Grzegorz Lubina, piszący te słowa. W imieniu młodzieży dziękuję wszystkim za współpracę, pomoc i życzliwość!

THANK YOU!!!

GRZEGORZ LUBINA, Nauczyciel języka angielskiego w I LO w Złotowie

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja