JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

XIV Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego

27 listopada br. odbyło się XIV Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego Jastrowie 2013. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pod opieką profesora Andrzeja Motaka, w składzie: Dariusz Długołęcki (IIIa), Jędrzej Żujew (IIa) i Aleksandra Matysiak (Ic). Po zajęciu miejsc i otrzymaniu kartek uczniowie przystąpili do pisania. Musieli zmierzyć się z dyktandem oraz kilkoma dodatkowymi słówkami. Chyba dla wszystkich zaskoczeniem był dość krótki i łatwy (w porównaniu z etapem szkolnym) tekst dyktanda. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie naszej szkoły znów triumfowali .  Mistrzem Ortografii w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Aleksandra Matysiak, a tytuł I Wicemistrza zdobył Jędrzej Żujew. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne, XV Dyktando. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                                       

Aleksandra Matysiak, Ic

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.