JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Wyjazd do Poznania

Dnia 19 marca uczniowie z klas II B i II D jak co miesiąc, pojechali do Poznania na wykłady. Najpierw pojechaliśmy do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, które  jest rozbudowane na bazie baraku poobozowego. Upamiętnia ono losy ludzi przebywających w niemieckim obozie koncentracyjnym w latach 41 – 45. 

Na początku miała miejsce projekcja filmu, z którego poznaliśmy wstrząsające relacje i wspomnienia ofiar hitlerowskiego obozu. Następnie obejrzeliśmy wystawę.  Więźniowie żyli w skrajnych warunkach, gdzie cierpieli nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Później udaliśmy się na Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu. Podczas wykładu prof. zw. dr hab.  Waldemar Łazuga przybliżył nam postać Michała Bobrzyńskiego – polskiego polityka i  historyka. Postać Michała Bobrzyńskiego stała się w ustach Waldemara Łazugi pomostem do omówienia  współczesnej sytuacji politycznej w Europie. Z wykładu profesora Waldemara Łazugi wynika,  że historia lubi się powtarzać i nadal żyje.

 tekst: Oliwia Deja, zdjęcie: Magdalena Konitzer

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.