JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

"Ogólniada” zakończona

„Rusz się” – takie hasło powinno towarzyszyć nam przez całe życie, a nie tylko przez parę miesięcy trwania projektu „Ćwiczyć każdy może”,  w ramach Roku Szkoły w Ruchu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od października do końca marca w naszej szkole odbywało się wiele konkurencji  sportowych, które miały wyłonić „najbardziej usportowioną klasę” i zachęcić wszystkich: młodzież, nauczycieli i rodziców, do aktywnego spędzania czasu. Finał i podsumowanie tych zmagań odbyło się w Dniu Wiosny, na imprezie nazwanej „Ogólniadą”. 

Dzień zaczął się grą terenową o nazwie „12 prac Asteriksa”, przygotowaną we współpracy ze Złotowskim Korpusem Ekspedycyjnym i Stowarzyszeniem „ Przyjazna Edukacja”. Uczniowie przygotowali również dietetyczne sałatki oraz plakaty promujące zdrowy styl życia. Odbyły się także szkolne zawody pływackie oraz mecze piłki siatkowej. Drużyny licealistów (klas III c, zwycięzcy mistrzostw wewnątrzszkolnych) i nauczycieli zostały rozgromione przez siatkarską reprezentację rodziców. Na basenie zatriumfowali uczniowie klasy II d. Urozmaiceniem dnia stał się piknik, podczas którego zgłodniali zawodnicy i kibice zostali poczęstowani grillowanymi kiełbaskami. Spragnieni dalszych wrażeń wzięli udział w zawodach przeciągania liny lub rzutów piłeczką tenisową. Zespoły składały z uczniów i ich rodziców. „Ogólniada” zakończyła się wywiadem z dwiema dawnymi zawodniczkami olimpijskimi, mamami naszych uczniów – Krystyną Żurek i Krystyną Jagodzińską po czym zaprezentowały  się klasy  w barwach  wcześniej wylosowanych krajów, m.in. Republiki Południowej Afryki, Indii, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Japonii, Niemiec, Polski, Anglii, Rosji oraz Francji. Podsumowano wyniki zadań sportowych z całego dnia oraz mijającego roku szkolnego – pierwsze miejsce zdobyła klas III a i otrzymała tytuł „Najbardziej usportowionej klasy” naszej szkoły. Na podium znalazły się również uczniowie I a I II d (ex aequo) oraz I d. Przedstawiono również wyniki konkursu fotograficznego pt. „Rusz się”, w którym zwyciężyła uczennica  klasy IIIa z naszej szkoły, Weronika Rogut. (nagrodzone zdjęcie powyżej) Pozostałe miejsca zajęli Kordian Sobieszczański z Gimnazjum nr 2 w Złotowie i Dżesika Poziomska z Gimnazjum w Radawnicy jury przyznało również  nagrodę specjalną, którą otrzymała Julia Błońska z Niepublicznego Gimnazjum w Jastrowiu.

Drodzy uczniowie, nie ma przegranych klas. Wszystkim należą się ogromne podziękowania za udział oraz stosowanie zasady „fair play”.  Dziękujemy wszystkim, którzy  swoim zaangażowaniem sprawili, że mogliśmy się dobrze bawić. Szczególne podziękowania, kierujemy do: Korpusu Ekspedycyjnego (Piotr Witecki i Jarosław Dobrzyński), Stowarzyszenia „Przyjazna Edukacja” (Adam Pulit i wolontariusze), Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie (Sylwia Mróz), Klubu  Fotograficznego  „Zwierzyniec” (Wanda Bihun), „Aktualności Lokalnych” (Angelika Leszczyńska) i  Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej. Chcielibyśmy również podziękować rodzicom naszych uczniów, szczególnie paniom:  Krystynie Żurek  Krystynie Jagodzińskiej oraz Samorządowi Uczniowskiemu. 

Szczegółowe informacje o projekcie w zakładce "Szkoła w ruchu".  Zdjęcia i filmy z "Ogóllniady" w  galerii i naszym kanale YT .

Miłosz Mazurkiewicz – Dubieński  kl. IIIa

 Małgorzata Wesoły -  nauczycielka wychowania fizycznego i koordynator projektu „Szkoła w ruchu”

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.