JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Spływamy

Ostatnie dni to w naszej szkole to czas, w którym odbywają się wycieczki: klasowe, czy szkolne. W tym roku u nas zapanowała moda na spływy kajakowe. I tak uczniowie pod opieką nauczycieli i ratowników WOPR eksplorowali okoliczne rzeki. Pierwsza 'a' wraz z wychowawcą panem Ireneuszem Brewką pokonała blisko 20 km odcinek Brdy w okolicach miejscowości Przechlewo  wraz z fragmentem jakże malowniczego, ale trudnego do przepłynięcia rezerwatu Przytoń. Pierwsza 'c' z wychowawczynią panią Joanną Konat-Suchy postanowiła nie być gorsza i zaplanowała hardkorowy dzień wycieczki. Najpierw zmagali się z przeszkodami w parku linowym w Rudnicy pod Wałczem, a potem jeszcze spłynęli Dobrzycą z Rudnicy do Ostrowca.

Rzeka była wymagająca - masa przeszkód, zwalonych drzew, mielizn sprawiała, że często trzeba było stosować rozmaite podejścia taktyczne. I niejedna z dziewczyn została miss mokrego podkoszulka. Klasa pierwsza 'd' wraz z wychowawczynią panią Wiesławą Polanin nie mogła nie dorównać innym, wobec czego wystartowali z Nadarzyc i rzeką Piławą dopłynęli do Szwecji (na szczęście tej polskiej, k/Wałcza). Uczniowski Klub Sportowy "Everest" działający w naszej szkole, prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Wojciecha Jarkę, postanowił wynagrodzić wszystkim swoim sportowcom bieżący sezon i zabrał ich na eksplorację Głomi. Było to możliwe dzięki funduszom pozyskanym od Starostwa Powiatowego w Złotowie na działania sportowe. Wszyscy świetnie się bawili. I okazuje się, że to nie koniec spływowych emocji, bo klasa pierwsza 'b' wraz z wychowawcą panem Jackiem Kaczmarkiem nie odstąpi od tak zapoczątkowanej tradycji i jeszcze przed końcem roku, również spłynie Brdą. Natomiast nauczyciele i pracownicy Ogólniaka pozazdrościli swoim uczniom zabawy i z okazji zakończenia roku wybiorą się na spływ. W końcu aktywność sportowa, to domena I LO i nie za darmo złotowski Ogólniak otrzymał w tym roku szkolnym od Ministra Edukacji Narodowej zaszczytny tytuł "Szkoły w ruchu". 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.