JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Uczennica Mistrza

Dnia 16 czerwca 2014 r. w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie odbyły się obchody 10-lecia Makramy, którym towarzyszyła jubileuszowa wystawa "Mistrz i jego uczniowie". Jubileuszowa wystawa pracy artystycznej Pani Jolanty Surmy, instruktorki Ogniska, która w dziedzinie makramy ma na swoim koncie sukcesy ogólnopolskie i światowe,  zaprezentowała także prace jej uczniów - dzieci i młodzieży z terenu powiatu złotowskiego. Wśród nich weteranką, którą szczególnie wyróżniono w czasie uroczystości była Małgorzata Dzik, uczennica klasy II a naszego Liceum. Gosia tworzy makramę już od wielu lat. Co tydzień uczęszcza na zajęcia do Pani Jolanty Surmy. Na swoim koncie ma już sporo prac. Niektóre bardzo pracochłonne, ich wykonanie zajmuje czasem cały rok. Gratulujemy Małgosi talentu i cierpliwości!

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...