JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Sztuka niezależna - 25 lat wolnej Polski

Dnia 24 czerwca 2014 r. w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się wykład przedstawiający "Sztukę wolnej Polski" poprowadzony przez Pana Jerzego Brukwickiego, krytyka sztuki i dziennikarza. Niezwykłe spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Złotowskiej w ramach obchodów 25 lat wolności.   Uczniowie naszego Liceum mieli zaszczyt stanowić audytorium wykładu. Wykład był zobrazowany plakatami i ilustracjami z okresów zmagań Polski o wolność w latach socjalizmu. Prelegent wyjaśnił alegorie oraz ówczesne środki i możliwości przekazu.  Przy okazji mogliśmy też bliżej poznać kulisy historii tamtych trudnych czasów.

Serdecznie dziękujemy Dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Pani Zofii Korpusik-Jelonkowej za wyróżnienie naszej Szkoły i zaproszenie nas na to szczególne wydarzenie kulturalne i edukacyjne.

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.