JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

LOkomotywa na podium!

W dniach 23-25 czerwca b.r. uczennice klas drugich I LO z Złotowie: Jagoda Szczygieł i Aleksandra Terkiewicz, jako przedstawicielki redakcji szkolnej gazetki LOkomotywa wraz z jej opiekunem, p. Anną Drwęcką, zostały zaproszone do Katowic na warsztaty dziennikarskie poprzedzające finał 19 edycji ogólnopolskiego konkursu mediów szkolnych MAM Forum Pismaków. Uczestników spotkania, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i licealistów połączyła pasja dziennikarska, dla nich też przygotowano tematyczne zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, m.in. Roberta Bogdańskiego, byłego prezesa PAP i prezesa fundacji Nowe Media, oraz Marcina Borowskiego, związanego z Superwizjerem dziennikarza śledczego.

Tematyka spotkań objęła zagadnienia manipulacji w mediach, przepisy dotyczące prawa autorskiego oraz tajemnice dziennikarstwa śledczego. Atrakcją okazała się wycieczka laureatów konkursu do powstałej na początku XX wieku górniczej dzielnicy Katowic, Nikiszowca. Spacer po historycznym osiedlu i wizyta w lokalnym muzeum przybliżyły uczniom i ich opiekunom codzienne życie rodzin górniczych. Organizatorzy konkursu nie zapomnieli również o imprezie integracyjnej – ognisku i kiełbaskach. Dobrego nastroju nie odebrała młodzieży nawet unosząca się nad ich głowami chmura komarów. Finał konkursu odbył się ostatniego dnia na Uniwersytecie Śląskim, członkowie jury do końca zachowali tajemnicę wyników. Przed ich ogłoszeniem laureaci wysłuchali reporterskich opowieści Pawła Reszki, obecnie dziennikarza Tygodnika Powszechnego, który dokumentował życie ludzi w czasie tragicznych konfliktów przede wszystkim na wschodzie Europy, ostatnio na Ukrainie. Debiutująca w konkursie LOkomotywa znalazła się na III miejscu i jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym nie zabraknie nam inspiracji, by ponownie mierzyć się z najlepszymi.  Red.

Relacja fotograficzna w galerii

 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.