JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński – pierwszy w świecie

W XII Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej, która odbyła się w lipcu w Pekinie wzięło udział 152 uczestników reprezentujących 28 krajów z całego świata. Zawodnicy rozwiązywali zadania związane z różnorodnymi językami między innymi Benabena, Kiowa, Engenni i Gbaya. Jury przyznało 41 medali (7 złotych, 13 srebrnych i 21 brązowych), indywidualnych i drużynowych and 9 nagród za najlepiej rozwiązane zadanie. Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie uzyskał najlepszy wynik z wszystkich startujących i zajął I miejsce w świecie! Zdobył również jedną z nagród za najlepiej rozwiązane zadanie.

Medal

Score

Name

Team

Gold

84

Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński

Poland

Gold

81

Darryl Herbert Wu

USA

Gold

73

Daniel Lovsted

Canada

Gold

65

Elysia Jane Warner

UK

Gold

64

Anastasiia Dmitrieva

Russia

Gold

64

Danila Shumskiy

Russia

Gold

63

Dan Mircea Mirea

Romania

Na stronie Olimpiady znajduje się pełna informacja o tegorocznej edycji http://www.ioling.org/, wyniki są dostępne tutaj. Miłosz wiele razy pokazał, jaką posiada wielką wiedzę i umiejętności logicznego, analitycznego, matematycznego i lingwistycznego myślenia. Ten ogromny, światowy sukces jest zwieńczeniem szkolnej drogi tegorocznego maturzysty z I LO w Złotowie. Świat nauki stoi teraz przed Nim otworem. Mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy o kolejnych dokonaniach Miłosza. Wielkie gratulacje!

Katarzyna Cielas - nauczycielka matematyki 

 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.