JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Chemia zbliża narody

    
W związku z trwającą wymianą młodzieży między naszym liceum a szkołą w Wuppertalu, w naszej szkole odbyły się zajęcia chemiczne dla uczestników wymiany. Tematem była kuchnia moleCOOLarna. Odczynniki chemiczne zastąpiliśmy ogólnie dostępnymi produktami spożywczymi, a sprzęt zakupiliśmy w aptece. Wspólnie przygotowaliśmy eko-wege bubble, czyli kolorowe kuleczki z soku, które wyglądem przypominały kawior oraz latające spagetti- długie nitki makaronu, również zrobione z kolorowych soków. Zajęcia zakończono degustacją przepysznych babeczek, które swoimi barwami udowadniały, że chemia znajduje się w każdej dziedzinie naszego życia, upieczonych przez Natalię Chwarścianek. Uczniów gościła klasa IIc  wraz z opiekunem panią profesor Iwoną Chamier- Ciemińską, nauczycielką chemii. Mamy nadzieję, że przedstawione przepisy zostaną wykorzystane przez naszych niemieckich gości a wizyta w naszej szkole pozostanie miłym wspomnieniem.

tekst Marianna Lech kl. IIc
fot. Stanisław Leszczyński kl. II c