JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Pożegnanie maturzystów 2015

Bądź wierny, idź        

Jedni przychodzą, inni odchodzą. I mimo, że odejścia są nieuniknione to i tak zawsze wywołują mieszane uczucia. Już tylko kilka dni pozostało uczniom szkół średnich na ostatnie powtórki przed jednym z najważniejszych egzaminów życia - maturą, która rozpocznie się 4 maja.

Jak to w życiu każdego człowieka bywa, kiedyś trzeba pożegnać się ze szkołą. Opuścić mury szkolne i pójść dalej w świat. 24 kwietnia dla uczniów klas maturalnych z I LO w Złotowie wybrzmiał ostatni dzwonek. Uroczystość prowadzili uczniowie klas drugich, Kaja Kotowicz i Mikołaj Jagodziński. Jak co roku, w części oficjalnej mieliśmy okazję wysłuchać przemówienia pani dyrektor, Karoliny Skotarczak - Dobrzyńskiej oraz zaproszonych gości. Maturzyści przekazali sztandar szkoły uczniom klas drugich. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły. Pozostałym uczniom świadectwa wręczyli wychowawcy klas. Dyplomy na ręce maturzystów złożone zostały również w podziękowaniu za tworzenie szkolnej gazetki, grę w szkolnym teatrze „Matysarek”, osiągnięcia sportowe czy udział w konkursach. Pamiętajcie - nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba. Wasza przyszłość stoi przed wami otworem. Wasza przyszłość wyciąga do Was dłonie. Wybór należy do Was. Bądźcie odważni. Dzięki odwadze, przyszłość staje się dobra-mówiła Sandra Tessmer, która w imieniu młodszych rówieśników pożegnała abiturientów. Nie zabrakło także podsumowania ze strony maturzystów. Martyna Zenfler wspominała o pierwszych, nie łatwych dniach w szkole. Kiedy to byliśmy wystraszeni i zagubieni, ale z pomocą starszych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli daliśmy radę. Jak sami mówią nauczyli się nie tylko wzorów matematycznych, czy dat historycznych. To miejsce to przede wszystkim ludzie, to największy atut. Poza tym uważam, że ta szkoła jest dla ludzi ambitnych, którzy potrafią sami nad sobą pracować. Bez wkładu własnego traci się tam tylko czas-mówi tegoroczna absolwentka, Magdalena Konitzer. Po części oficjalnej, rozpoczęła się gala „Maryśki 2015”, na której zostały wręczone statuetki, w różnych kategoriach. Głosowanie na kandydatów odbyło się równocześnie z wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Prowadzącymi tej części uroczystości byli: Karolina Wesoły i Dominik Cierniak. Zdobywcy nagród w poszczególnych kategoriach:
Pomocna dłoń - Jowita Gała
Dusza towarzystwa - Radosław Meller
Wszystkozałatwiacz - Agata Stawiszyńska
Mistrz ciętej riposty - Radosław Głyżewski
Ukryty talent - Agnieszka Witkowska
To był dobry czas. Teraz tylko odliczać dni do matury i wierzyć w to, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Będzie to, co musi być. Zdjęcia w galerii.

tekst: Karina Buczek
fot.: Katarzyna Dropiewska i Aleksandra Piórkowska