JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Od 31.01-27.01 nasza szkoła żyła piłką siatkową. W tych dniach odbywał się szkolny turniej o puchar dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Złotowie. Do rywalizacji o puchar, który w zeszłym roku zdobyła obecna klasa IIIa, przystąpiły wszystkie klasy, a także kilku nauczycieli.  Eliminacje miały wyłonić trzy najlepsze klasy, które zagrały ze sobą w finale.

Ib – IV miejsce

Tego dnia komisja turnieju podjęła decyzje o dyskwalifikacji trzech zawodników z drużyny klasy IIIa
CZWARTEK 26.01
Ostatni dzień rozgrywek eliminacyjnych.

Ia – I miejsce

Ic – II miejsce

IIId – III miejsce

PIĄTEK – FINAŁ 27.01
Dzień wielkiego finału. W tym roku o mistrzostwo szkoły zagrały wszystkie klasy matematyczno-fizyczne. Szaliki, transparenty, trąbki- w takie akcesoria byli zaopatrzeni kibice swoich klas. Pierwszy mecz między klasą Ia i IIa zakończył się zwycięstwem IIa. Kolejny między Ia i IIIa. Obrońcy tytułu nie zawiedli swoich kibiców i odnieśli zwycięstwo. I wreszcie mecz ostatni. Mecz, który miał wyłonić nowego mistrza szkoły. Na sali zebrały się wszystkie klasy. Wszyscy uczniowie chcieli dopingować swoich zawodników. Najbardziej przekrzykiwali się uczniowie klas IIIa i IIa. Pierwszy set wygrała klasa IIa. Czyżby maturzyści mieli swoich zastępców? Kolejny set i kolejne emocje. Set, który mógł ewentualnie zdecydować o mistrzostwie klasy IIa. Ale mistrzowie nie zawiedli. Wygrali i odbył się tiebreak. Sędziowie ogłosili dłuższą przerwę na złapanie oddechu. Zmęczeni zawodnicy weszli na boisko po mistrzostwo. Rozpoczęła klasa IIIa. Szybko uzyskali przewagę 7 punktów i dali wielką radość swojej klasie. Zamiana boiska i IIIa zwiększała swoją przewagę. Wynik na tablicy 14 : 5, kibice, doping… Sędzia główny zagwizdał piłkę meczową. Ostatnia chwila skupienia, ostatnie odbicia, ostatni atak! I IIIa obroniła tytuł mistrza szkoły! Wielka radość zawodników, kibiców i wychowawcy.

Chwila przerwy i w obecności dyrektora szkoły oraz wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego kapitan oddał puchar w ręce dyrektora.
”Wygląda na to, że znowu jesteście najlepsi” – miłe słowa dla mistrzów szkoły. Klasa Ia odebrała dyplom za III miejsce, IIa za II miejsce i puchar kolejny rok z rzędu trafił do klasy IIIa! Gratulujemy.  Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w Galerii.