JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Otrzęsiny klas pierwszych 2021

 

5 października uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz wzięli udział w otrzęsinach. Dopiero po tej próbie pierwszoklasiści mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności I LO.

Tegoroczne otrzęsiny upłynęły w klimacie starożytnego Rzymu - uczniowie klas pierwszych wcielili się w patrycjuszy, gladiatorów i niewolników. Wszystkie klasy doskonale poczuły klimat tamtych czasów, ale co istotniejsze, pokazały, że potrafią się świetnie bawić. Niemniej jednak dzisiejsza impreza to jeszcze nie koniec – przed pierwszoklasistami kilka dni, kiedy to będą musieli plecaki zamienić na garnki, a wygodne obuwie na sandały w pakiecie ze skarpetami. Wierzymy, że i tę próbę uczniowie przejdą wzorowo.

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja