JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

„Rób to, co kochasz!” – Projekt Kostka 2021

 

Wczoraj oficjalnie zakończyła się edycja Projektu Kostka 2021, który trwał od 17 września. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie w Złotowie wzięli udział w inspirującym spotkaniu z Arkadio –raperem, freestylowcem, mówcą, autorem siedmiu płyt, dwóch audiobooków, dwóch książek i pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”.

Czy słowa Arkadio trafiły do naszej młodzieży? Arkadio trafił do wielu z nas. Mówił w sposób prosty i ludzki, daleki od wzniosłych porównań. Mówił jak człowiek który wie,  co czuje młodzież, przez co wszyscy słuchaliśmy ze skupieniem tego, co miał do powiedzenia. A mówił o rzeczach ważnych - o zagubieniu, niepewności młodych, o uzależnieniach i błędach. Opowiedział nam też swoją historię. Historię dzieciaka z osiedla, który od najmłodszych lat „miał pod górkę” zataczając się w uzależnieniach. O tym jak odnalazł swoją drogę poprzez rap i freestyle. Jego historia dała początek naszym refleksjom - W czym ja jestem dobra? Co chciałbym robić w przyszłości? Czy to w czym jestem dobry mógłbym wykorzystać w mojej pracy? "Sukces osiągasz wtedy, kiedy  robisz w życiu to, co kochasz." Z taką myślą wyszliśmy ze spotkania i wierzę, że pozostanie z nami na długo – tak piątkowe spotkanie podsumowała Ania, uczennica klasy III. .

Jeżeli chociaż dla kilku osób to spotkanie stało się inspiracją do zmiany poprzez ukazanie pozytywnych przykładów, a nie tylko wszechobecnych zakazów, to z całą pewnością można powiedzieć, że Arkadio robi to, co kocha.

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja