JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca  b.r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przewodniczącą Rady Powiatu Jadwigę Harbuzińską-Turek, przewodnicząca Rady Rodziców Bożenę Lewandowską oraz przedstawicieli instytucji, z którymi współpracujemy oraz rodziców. Wszystkich powitała dyrektor Katarzyna Cielas, która podsumowała kończący się rok i podziękowała wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Szczególne słowa podziękowania wraz z najlepszymi życzeniami skierowała do p. Andrzeja Żujewa i ks. Adriana Piecucha MSF, którzy zakończyli pracę w naszym liceum. Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych, które w tym roku odbierało 46 uczniów. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w tym roku szczycili się 100% frekwencją. Podziękowania, dyplomy i wyróżnienia odbierali uczniowie, którzy zaangażowali się w promocję szkoły, uczestniczyli w projekcie „Drugie Życie”, zostali wyróżnieni w konkursie „Kangur Matematyczny” oraz uczestniczyli w akcji PoczytajMY. 
     Państwo Angelika i Mariusz Leszczyńscy, fundatorzy i pomysłodawcy projektu promującego szkołę ogłosili zwycięzców i wręczyli nagrody dla klas a pani Angelika podziękowała naszym wolontariuszom, którzy angażowali się w prace Fundacji Złotowianka. Spotkania z wychowawcami w klasach, wręczenie świadectw oraz wzajemne życzenia udanych i bezpiecznych wakacji zakończyły uroczystość. Fotograficzną relacjęktórą można zobaczyć w galerii. przygotowała Urszula Chodera.

red. I LO

Wizyta młodzieży z Wuppertal

W dniach 9 – 16 czerwca gościliśmy w naszych domach przyjaciół z Wuppertalu – uczniów Gymnasium  Am Kothen – szkoły, z którą I Liceum Ogólnokształcące od lat prowadzi wymianę uczniowską. Goście odwiedzili nas w ramach rewizyty (w marcu to my gościliśmy u nich w Wuppertalu). Wspólnie z kolegami z wymiany braliśmy udział w ciekawych zajęciach lekcyjnych, m. in. nauce języka polskiego, warsztatach teatralnych, eksperymentach chemicznych oraz fizycznych. Kontynuowaliśmy również projekt o wspólnej przeszłości Polski i Niemiec, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o historii naszych państw. Odwiedziliśmy Toruń – polską stolicę pierników. Najpierw mogliśmy upiec własne ciastka w muzeum, następnie zwiedzaliśmy zabytkową część miasta, a pod koniec dnia poszliśmy do planetarium na interesujący seans. Jeden dzień spędziliśmy podziwiając przyrodę z perspektywy kajaka – spływ zaczęliśmy na Jeziorze Miejskim, a potem Głomią dopłynęliśmy do Wąsoszek. Tam, po kilku godzinach wysiłku, mogliśmy wspólnie odpocząć przy ognisku. Ten tydzień był okresem pogłębienia znajomości, zawarcia nowych przyjaźni, ale także doskonalenia się w językach obcych. Wspólnie spędzony czas wszystkim nam pozostanie na długo w pamięci. Zdjęcia z z wydarzenia w galerii.

tekst: Zuzanna Juszczak i Jacek Sztykowski kl. II A
fot powyzej: Ireneusz Brewka

 Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Zapraszamy

  

Chemia zbliża narody

    
W związku z trwającą wymianą młodzieży między naszym liceum a szkołą w Wuppertalu, w naszej szkole odbyły się zajęcia chemiczne dla uczestników wymiany. Tematem była kuchnia moleCOOLarna. Odczynniki chemiczne zastąpiliśmy ogólnie dostępnymi produktami spożywczymi, a sprzęt zakupiliśmy w aptece. Wspólnie przygotowaliśmy eko-wege bubble, czyli kolorowe kuleczki z soku, które wyglądem przypominały kawior oraz latające spagetti- długie nitki makaronu, również zrobione z kolorowych soków. Zajęcia zakończono degustacją przepysznych babeczek, które swoimi barwami udowadniały, że chemia znajduje się w każdej dziedzinie naszego życia, upieczonych przez Natalię Chwarścianek. Uczniów gościła klasa IIc  wraz z opiekunem panią profesor Iwoną Chamier- Ciemińską, nauczycielką chemii. Mamy nadzieję, że przedstawione przepisy zostaną wykorzystane przez naszych niemieckich gości a wizyta w naszej szkole pozostanie miłym wspomnieniem.

tekst Marianna Lech kl. IIc
fot. Stanisław Leszczyński kl. II c

Klasy I B i I C na wycieczce w Trójmieście

   
Dnia 9 czerwca klasy Ib i Ic wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum ,,Solidarność’’, gdzie mogliśmy poznać historię PRL oraz początki NSZZ ,,Solidarność’’. Następnie udaliśmy się do Sali BHP, w której zostały podpisane porozumienia sierpniowe dające wolność państwu polskiemu. Po tak dużej dawce wiedzy, wybraliśmy się na plażę, by zregenerować siły i podziwiać Morze Bałtyckie. Wieczorem udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt.: ,,Ghost’’. Żeby zdążyć na sztukę musieliśmy szybko się przebrać  w spartańskich warunkach (autobus...:-) Sztuka bardzo nam się podobała. Wywołała łzy, wzruszenia, niektórych skłoniła do refleksji. Aplauz nie miał końca. Serdecznie polecamy! :-) 

tekst i fot. Zofia Jarosz kl. I b

"Drugie Życie"

    
7 czerwca wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Złotowie uczestniczyli w Gali Finałowej IX edycji ogólnopolskiej kampanii Drugie Życie w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Braliśmy udział w kampanii po raz drugi i jesteśmy dumni ze zdobytego wyróżnienia.

red. I LO
fot. Emilia Kozłowska

DZIEŃ Z CHEMIĄ – TRADYCJĄ W I LO

                                    6.06.br wzorem lat ubiegłych uczniowie I LO uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia a zorganizowanym przez Iwonę Chamier-Ciemińską, nauczycielkę  chemii w naszym liceum. Uczniowie klas pierwszych wykonywali doświadczenia przewidziane w podstawie programowej. Dla uczniów klas biologiczno-chemicznych przygotowano eksperymenty z chemii i biologii z zakresu rozszerzonego. Na koniec odbył się pokaz efektownych, kolorowych i głośnych doświadczeń dla wszystkich uczestników wykonanych przez prowadzących z Centrum Chemii w Małej Skali, oczywiście z aktywną pomocą naszych uczniów.Cieszymy się, że mogli w tym dniu uczyć się i bawić z nami uczniowie gimnazjów, którzy odwiedzili nas podczas Dnia Otwartego  Szkoły. Więcej zdjęć w galerii.

 tekst: Zuzanna Karbowska kl. II C
fot. Małgorzata Stankiewicz II C

Warsztaty z edukacji medialnej i cyfrowej


Fundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych dwudniowych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej.
Celem warsztatów jest rozwój kompetencji młodzieży w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz działania innowacyjnego. Udział w nich pozwoli również chętnym uczniom i uczennicom przygotować się do udziału w Olimpiadzie Cyfrowej, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

Warsztaty odbędą się na przełomie września i października 2017 roku. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Collegium Civitas w Warszawie przez wykładowców uczelni. Pierwszy dzień poświęcony będzie poszczególnym obszarom kompetencji medialnych i cyfrowych, wyodrębnionych w Katalogu kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych: korzystaniu z informacji, relacjom w środowisku medialnym, językowi mediów, bezpieczeństwu w sieci, prawu autorskiemu i medialnemu, ekonomicznym aspektom działania mediów oraz kompetencjom cyfrowym. Drugiego dnia tematyka warsztatów skupi się wokół tematu przewodniego II edycji Olimpiady Cyfrowej: kreatywnemu korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości. W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych w wieku 15-19 lat, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz prześlą komplet dokumentów. Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia 2017 r. Przed przesłaniem zgłoszenia zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy. Po jego wypełnieniu uczniowie i uczennice otrzymają zindywidualizowane komentarze do udzielonych odpowiedzi, dzięki którym dowiedzą się, na jakie zagadnienia powinni zwrócić szczególną uwagę podczas dalszej nauki. Test ma charakter edukacyjny, a jego wynik nie jest brany pod uwagę przy rekrutacji.Szczegółowe informacje o projekcie, test oraz formularz i pozostałe dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie: http://edukacjamedialna.edu.pl/info/warsztaty/.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (22) 621-30-17.