JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

"To nie będzie lanie wody"

    
W środę, 29 marca 2018 roku, w naszym Liceum, odbyła się otwarta lekcja dla uczniów Gimnazjów. „To nie będzie lanie wody” – było wspólnym tematem zajęć teatralnych oraz lekcji biologii, chemii i geografii. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli naszego Liceum koncentrowały się wokół szeroko zakrojonego tematu wody. Na zajęciach z biologii, "Życie w kropli wody, czyli powtórka z protistów", uczniowie mogli obserwować mikroskopowo Pantofelki oraz wykonać notatkę graficzną porównująca protista roślinnego i zwierzęcego. W ramach zajęć z chemii uczniowie wykonywali doświadczenia utrwalające wiadomości z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum. Otrzymywano wodór i tlen – pierwiastki tworzące wodę, która była tematem przewodnim zajęć. Przeprowadzono również reakcje w roztworach wodnych kwasów i zasad. Na lekcji geografii uczniowie zgłębiali tajniki krążenia wody w przyrodzie, faz wody, wód podziemnych, w tym wód mineralnych, oraz wód powierzchniowych i ich praktycznego  znaczenia. Opracowane w grupach tajemnice świata wody na Ziemi, zostały zaprezentowane przez uczniów na forum. Poprzez pracę i zabawę uczniowie z różnych szkół mieli okazję poznania się oraz zapoznania ze szkołą i jej społecznością. Relacja fotograficzna.

 tekst i fot. Wiesława Polanin