JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Wakacyjna LOkomotywa

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

Uczniowie IIc i IId na wystawie Body Worlds

     
Klasa II c i II d Dzień Dziecka świętowała w Gdańsku na wystawie anatomicznej Body Worlds. Odkrywanie tajemnic ciała człowieka było ostatnim już działaniem w ramach projektu Klasy Akademickiej Cyfrowej Wielkopolski.
tekst i fot. Emilia Kozłowska - nauczycielka biologii
 

Kruki i kruczki w przyrodzie...

     
21 maja uczniowie klasy I c uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych " Kruki i kruczki, czyli o komunikacji w przyrodzie, społeczeństwie i świecie wirtualnym" w Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile. Zajęcia laboratoryjne odbyły się w ramach projektu edukacyjnego" Uniwersytet Wsparcia Rozwoju Kompetencyjnego Młodzieży".

tekst i foto Emilia Kozłowska - nauczycielka biologii

Sukces Weroniki i Nikodema

  
Dnia 30 maja 2019 roku w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie odbył się finał III edycji konkursu ,,Będę Biznesmenem – BeBi’’. Wśród finalistów konkursu znaleźli się uczniowie klasy II a: Weronika Klawiter i Nikodem Panknin. W finałowym etapie  ocenie podlegała prezentacja planu biznesowego ,,House&Smart’’. Po wnikliwej analizie wystąpień, jury dokonało oceny 10 zespołów z wielkopolskich szkół i przyznało cenne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali uczniowie naszej szkoły pod opieką pani profesor Wiesławy Polanin. 

tekst Weronika Klawiter
fot. Wiesława Polanin

Naszym uczniom i  nauczycielce serdecznie gratulujemy.

Komunikat dyrektora 7/18_19

Pożegnanie maturzystów 2019

  
30 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw, nagród książkowych i wyróżnień dla najlepszych uczniów, wykazujących się szczególnymi osiągnięciami w nauce, sporcie, teatrze oraz zaangażowanych w wolontariat. Po części oficjalnej odbyła się gala wręczenia szczególnych nagród -"Maryśki 2019". Statuetki odebrali: Anna Olczak w kategorii „dusza towarzystwa”, Zofia Jarosz w kategorii „wszystkozałatwiacz”, Jakub Frieske - „mistrz ciętej riposty”, Ada Wasińska - „największy talent”, Szymon Skonieczny - "pomocna dłoń" oraz Maciej Grzegorek - „champion sportu”. Z pewnością był to dzień pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Rocznik 2019 przeszedł do historii. Zdjęcia z uroczystości w naszej galerii.
Wiktoria Brzezińska kl. IIb
Fot. Maja Klóska kl.Ia 

Konkurs fotograficzny

Wakacje!

Zaczynamy wakacje :-), wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.  Do zobaczenia 2 września.